متولد مهر (دخمه ای برای همدلی)
"خرد" از آن کسی است که بیاندیشد.
صفحات وبلاگ
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 :: 10:48 ق.ظ ::  نویسنده : مجتبی

 

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

 

آفتاب: الف نوشت: براساس گزارش جدید منتشر شده مشخص شد که شمار افرادی که در جهان به اینترنت دسترسی دارند طی 5 سال گذشته 2 برابر شده و به بیش از 2 میلیارد نفر رسیده است.

به گزارش اکونومیست و پایگاه اینترنتی"اینکوائیر"، براساس گزارش جدید از سوی " freeom house" یک اندیشکده آمریکایی که در امور آزادی‌های اینترنتی و مدنی فعالیت می‌کند، بسیاری از دولت‌ها با قوانین و سرکوب‌ها به افزایش دسترسی مردم به اینترنت پاسخ داده‌اند. در این گزارش اعلام شد که آزادی‌های برخی از کشورها در امور اینترنتی در مقایسه با سال‌های گذشته کمتر و محدودیت‌های اینترنتی در آن کشورها بسیار بیشتر شده است.

در این گزارش عنوان شد که دسترسی به شبکه‌های اجتماعی در تشدید فعالیت‌های مخالفان در سراسر جهان عرب تاثیر بسزایی داشته است. همچنین در برخی کشورها از جمله گرجستان و استونی آزادی‌های اینترنتی در حال حاضر بیشتر از 2 سال گذشته است. در این گزارش همچنین اعلام شد که آزادی‌های اینترنتی در جهان در حال کاهش است و نسبت به حملات سایبری و همچنین سانسور مطالب در اینترنت هشدار داده شده است.

در این گزارش کشورهایی که آزادی اینترنتی در آنها کامل وجود دارد نمره بین 0 تا 30، کشورهایی که آزادی اینترنتی نسبتا وجود دارد 31 تا 60 و کشورهایی که آزادی اینترنتی بسیار کمی در آنها وجود دارد 61 تا 100 نمره گرفته‌اند. در این آمار جایگاه چین 83 و ایران 89 عنوان شده است. 

 

آمار وبلاگ
مکان یاب
فال حافظ
سخنان جالب