X
تبلیغات
رایتل
 
متولد مهر (دخمه ای برای همدلی)
"خرد" از آن کسی است که بیاندیشد.
صفحات وبلاگ
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 :: 12:15 ب.ظ ::  نویسنده : مجتبی

    

American, The (2010)

 

اشاره: 

اسلحه ساز حرفه ایی، در حال گذران زندگی و تنهایی افسرده بارش است. اما به ناگاه عاشق می شود و جانش را برای لحظه وصال می دهد.

درباره: 

* فیلم آمریکایی ساخته آنتوان کوربین، اثری زیبا و دارای آموزه های زیبای بصری و سینمای است. فیلمی با رنگ های تاثیر گذار و حساب شده. حرکت دوربین منطقی و داستانی بدون لحظه ای خارج از عرف روایت.

* کمتر فیلمی را در این چند ساله سراغ دارم که کارگردانی، اصول  زیبایی شناسی بصری را با نور و فضا در هم آمیزد، و تصاویر دلربایی را به بیننده در تضاد با روایت داستانی فیلمش انتقال دهد.

* انسانی که در زندگیش فقط 3 کار داشته: اسلحه ساختن، قهوه خوردن و عشق بازی با زنان. و سکوتی مطلق در بردارنده زندگیش. حال عاشق می شود. درامی در پس پره اکشن و هیجان. و چه زیبا روایت و پرداخت می شود.

* فیلم آمریکایی نقطعه ضعفش زمانی آشکار می شود که زیادی آمریکایی می شود. و تمامی مهره های فیلم در مقابل شخصیت فیلم حرفی برای گفتن ندارند. حتی مرد کشیش ایتالیایی هم زورش بر شخصیت آمریکایی نمی چربد و نمی تواند ادای دین خود را به فیلم انجام دهد.

* بازی بسیار زیبای جورج کلونی یکی از ماندگارترین بازی هایی است که توانسته سکوت خود را در این پر هجوی و آشفته ی دنیای اینطور آدمها به رسمیت ببخشد. بازی ای که کمتر کسی بتواند نقاط قوتش را نبیند و جذب شخصیتش نشود.

* فیلم آمریکایی فیلم دیدنی است و قابلیت های خوب سینمایی دارد. اما حیف که فیلم زیادی آمریکایی می شود.

 

آمار وبلاگ
مکان یاب
فال حافظ
سخنان جالب