X
تبلیغات
نماشا
رایتل
 
متولد مهر (دخمه ای برای همدلی)
"خرد" از آن کسی است که بیاندیشد.
صفحات وبلاگ
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
نویسندگان
سه‌شنبه 3 اسفند 1389 :: 10:08 ق.ظ ::  نویسنده : مجتبی

 

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org 

 

سخنرانی پادشاه" در 12 رشته، "شهامت واقعی" در 10 رشته و "شبکه اجتماعی" در 8 رشته نامزد جایزه شدند

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا اسامی کاندیداهای هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار 2011 را معرفی کرد و بر اساس این لیست، "سخنرانی پادشاه" تام هوپر با نامزدی در 12 رشته در صدر قرار گرفت. "شهامت واقعی" برادران کوئن با نامزدی در 10 رشته در رده دوم قرار گرفت و "شبکه اجتماعی" دیوید فینیچر هم با 8 مورد در رده سوم ایستاد. "تلقین" کریستوفر نولان و "مشتزن" دیوید او راسل با 7 مورد، "127 ساعت" دنی بویل با 6 مرود، "قوی سیاه" آرنوفسکی و "داستان اسباب بازی 3" با 5 مورد در رده های بعدی قرار گرفتند.
 

 

 

 

 



لیست کامل نامزدها به شرح زیر است:


بهترین فیلم:
- قوی سیاه
- مشتزن
- تلقین
- حال بچه‌ها خوب است
- سخنرانی پادشاه
- 127 ساعت
- شبکه اجتماعی
- داستان اسباب‌بازی 3
- شهامت واقعی
- استخوان زمستان

بهترین کارگردانی:
- دارن آرنوفسکی (قوی سیاه)
- دیوید او راسل (مشتزن)
- تام هوپر (سخنرانی پادشاه)
- دیوید فینچر (شبکه اجتماعی)
- جوئل و اتان کوئن (شهامت واقعی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد:
- خاویر باردم (زیبا)
- جف بریجز (شهامت واقعی)
- جسی آیزنبرگ (شبکه اجتماعی)
- کالین فیرث (سخنرانی پادشاه)
- جیمز فرانکو (127 ساعت)

بهترین بازیگر نقش اول زن:
- آنت بنینگ (حال بچه‌ها خوب است)
- نیکول کیدمن (سوراخ خرگوش)
- جنیفر لاورنس (استخوان زمستان)
- ناتالی پورتمن (قوی سیاه)
- میشله ویلیامز (ولنتاین غم‌انگیز)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
- کریستین بیل (مشتزن)
- جان هاوکز (استخوان زمستان)
- جرمی رنر (شهر)
- مارک روفالو (حال بچه‌ها خوب است)
- جئوفری راش (سخنرانی پادشاه)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
- امی آدامز (مشتزن)
- هلنا بونهام کارتر (سخنرانی پادشاه)
- ملیسا لئو (مشتزن)
- هایلی استینفلد (شهامت واقعی)
- جکی ویور (قلمرو حیوانات)

بهترین فیلمنامه اقتباسی:
- دنی بویل و سایمون بوفوی (127 ساعت)
- آرون سورکین (شبکه اجتماعی)
- مایکل آرندت (داستان اسباب‌بازی 3)
- جوئل و اتان کوئن (شهامت واقعی)
- دبرا گرانیک و آن روسلینی (استخوان زمستان)

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:
- مایک لی (سال دیگر)
- اسکات سیلور، پل تامسی و اریک جانسون (مشتزن)
- کریستوفر نولان (تلقین)
- ریزا چولودنکو و استیوارت بلامبرگ (حال بچه‌ها خوب است)
- دیوید سیدلر (سخنرانی پادشاه)

بهترین فیلمبرداری:
- متیو لباتیک (قوی سیاه)
- والی فیستر (تلقین)
- دنی کوهن (سخنرانی پادشاه)
- جف کراننوس (شبکه اجتماعی)
- راجر دیکینز (شهامت واقعی)

بهترین تدوین:
- قوی سیاه
- مشتزن
- سخنرانی پادشاه
- 127 ساعت
- شبکه اجتماعی

بهترین صدابرداری:
- ریچارد کینگ (تلقین)
- تام میرز و مایکل سیلورز (داستان اسباب‌بازی 3)
- گوندولین ییتز و ادیسون تیگ (ترون: میراث)
- اسکیپ لیوسی و کیو بارکی (شهامت واقعی)
- مارک استاکینگر (افسار گسیخته)

بهترین تدوین صدا:
- تلقین
- سخنرانی پادشاه
- سالت
- شبکه اجتماعی
- شهامت واقعی

بهترین موسیقی متن:
- جان پاول (چگونه اژدهای‌تان را تعلیم دهید)
- هانس زیمر (تلقین)
- الکساندر دسپلات (سخنرانی پادشاه)
- ای آر رحمان (127 ساعت)
- ترنت رنزور و اتینوس راس (شبکه اجتماعی)

بهترین آواز:
- تام داگلاس (اقتدار کشور)
- آلن منکن (ژولیده)
- ای آر رحمان (127 ساعت)
- رندی نیومن (داستان اسباب‌بازی 3)

بهترین جلوه‌های ویژه:
- آلیس در سرزمین عجایب
- هری پاتر و قدیسین مرگبار - بخش اول
- پس از مرگ
- تلقین
- مرد آهنی 2

بهترین طراحی لباس:
- کالین اتوود (آلیس در سرزمین عجایب)
- آنتونلا کارانوزی (من عشق هستم)
- جنی بیون (سخنرانی پادشاه)
- سندی پاول (پرشورترین)
- مری زورفرس (شهامت واقعی)

بهترین طراحی صحنه:
- آلیس در سرزمین عجایب
- هری پاتر و قدیسین مرگبار بخش اول
- تلقین
- سخنرانی پادشاه
- شهامت واقعی

بهترین چهره پردازی:
- آدرین مورو (نسخه بارنی)
- ادوارد هنریک، جئوفری فانک و یولاندا توسینگ (راه بازگشت)
- ریک بیکر و دیو السی (مرد گرگ‌نما)

بهترین انیمیشن بلند:
- چطور اژدهای‌تان را تعلیم دهید
- شعبده‌باز
- داستان اسباب‌بازی 3

بهترین مستند بلند:
- خروج از فروشگاه لوازم کادویی
- سرزمین بنزین
- شغل داخلی
- رسترپو
- سرزمین بیهودگی

بهترین مستند کوتاه:
- کشتن در نام
- دختر پوستر
- غریبه دیگر نه
- خورشید بالا می‌آید
- جنگجویان کیوگانگ

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان:
- زیبا (مکزیک)
- دندان سگ (یونان)
- در جهانی بهتر (دانمارک)
- آتش‌سوزی‌ها (کانادا)
- بیرون از قانون (الجزایر)

بهترین انیمیشن کوتاه:
- روز و شب (تدی نیوتن)
- گروفالو (یاکوب شو و مکس لانگ)
- بیا آلوده کنیم (جیفویی بوییدو)
- گمشده (شاون تان و اندرو راهمان)
- ماداگاسکار، روزنوشت‌های سفر (باستان دابویس)

بهترین فیلم کوتاه:
- اعتراف (تانل توم)
- سانحه (مایکل کری)
- خدای عشق (لوک متنی)
- نا وه وه (ایوان گلداشمیت)
- آرزوی 143 (یان بارنز و سامانتا ویت)

مراسم اعطای جوایز اسکار هشتاد و سوم با اجرای جیمز فرانکو و آن هاتاوی روز 27 فوریه 2011 (هشتم اسفند 89) در سالن کداک تیاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود. 

 

آمار وبلاگ
مکان یاب
فال حافظ
سخنان جالب